August madplan
August er som oftest synonym med afslutningen på sommerferien, og derfor må maden gerne være ekstra nem. I denne madplan har jeg derfor samlet disse fem hverdagsretter, der ikke bare er mega lækre, men også færdige i en håndevending, og med den samlede indkøbsliste slipper man for flere ture til supermarkedet.
Få madplan og indkøbsliste her:

Fantastisk hverdagsret: Bagte spidskål med super lækkert fyld af hakket oksekød og dejlige grøntsager.

Jeg kan slet ikke få nok af de her avocadoer med tunfyld. De er bare kanon gode og derfor er de også med i denne hurtige madplan.

Forrygende ovnret med kyllingefileter, der pakkes ind i bacon og tilberedes i et fad med porrer og mornaysauce. En af de ekstra nemme retter i madplanen.

Luftig gratin med bacon og squash samt en dejlig sprød top af rasp og parmesanost. Den er tilmed super nem at lave, og så er august jo højsæson for squash.

Knaldgod pastasalat med hakket oksekød, ærter, cherrytomater, grønne bønner og den lækreste cremede bearnaisedressing, der binder det hele sammen. Flet madplan ind.
Flere gratis madplaner? Klik her!